Włosi ze złotem w wyścigu na dochodzenie

Reprezentacja Włoch sięgnęła po złoty medal torowego Pucharu Świata w Pruszkowie w konkurencji wyścigu drużynowego na dochodzenie, pokonując w finale Niemców. Miejsca na podium dopełnili Rosjanie.

Drugim rozegranym w niedzielny wieczór finale walczono o cenne krążki w drużynowym wyścigu na dochodzenie mężczyzn. W biegu o złoto ścigali się Francesco Lamon, Liam Bertazzo, Simone Consonni i Filippo Ganna z Włoch, na przeciwko których w blokach startowych stanęli Felix Gross, Theo Reinhardt, Nils Schomber i Domenic Weinstein z Niemiec. Po zaciętej walce lepsi okazała się czwórka z Półwyspu Apenińskiego, zaś nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy musieli zadowolić się srebrem.

W wyścigu o brąz z kolei w szranki stanęli Thery Schir, Frank Pasche, Loic Perizzolo i Cyrille Theiry ze Szwajcarii w parze z Leven Gonovem, Sergeiem Shilovem, Ivanem Smirnovem i Dimitrim Sokolovem z Rosji. W tym przypadku zwycięstwo odnieśli Rosjanie, zajmując najniższe miejsce na podium.

Polacy, pomimo dobrej jazdy w kwalifikacjach, zakończyli rywalizację na etapie 1. rundy. Alan Banaszek, Szymon Sajnok, Szymon Krawczyk i Bartosz Rudyk przez falstart zostali relegowani przez sędziów na ostanie miejsce w grupie, co oznaczało, że ostatecznie sklasyfikowani będą na 8. pozycji.